שלבי התקדמות

(עשויים להתעדכן)

הגשה למכרז:

שלב ראשון הוא חתימה על חוזה ראשוני עם הקבוצה ותשלום דמי רצינות בסך של 500 ש"ח.

התשלום הראשון נדרש לצורך כיסוי כל ההוצאות הנדרשות עבור הכנת הגשה למכרז:

  • תשלום לעורכי דין
  • ייעוץ עם בעלי מקצוע אחרים (במידת הצורך) כגון בחירת מתחמים עבורם תוגש ההצעה, תכנונים, שמאות וכו'.
  • עבודות מזכירות
  • הוצאות שוטפות אחרות

שלבי הכנה למכרז הם חשובים מאוד ויכולים לחסוך מאות אלפי שקלים מאוחר יותר. bayt.co.il שמה דגש על תכנון והכנה. בחרנו עורכי דין עם ניסיון רב בתחום, כמו כן אנו מקבלים סיוע מראשי קבוצות רכישה שסיימו את בנייתם בהצלחה ובעלי מקצועות שונים.

הצלחתה של קבוצת רכישה תלויה במרכיבים רבים ואחד מהם הוא הון. פרויקטים רבים נעצרו עקב מחסור במזומנים. באחריותנו להגן על חברי הקבוצה מפני מצבים הללו ולהביא את הפרויקט עד סיומו בהצלחה. לצורך זה כל חבר הקבוצה עובר בדיקה בבנק המלווה. למרות שקיימים רמזים במרחבי האינטרנט שבגלל קרקע מאוד זולה וסבסוד המדינה ניתן לבנות דירה בת שלושה חדרים ב-350-400 אלף ש"ח, אנו מסתכלים יותר ריאלי על הדברים. כל חבר הקבוצה צריך לקבל אישור עקרוני עבור לפחות 600 אלף ש"ח למשכנתא ולהיות בעל הון עצמי מינימאלי של 120 אלף ש"ח (לרכישת דירות של 3 חדרים). כמובן אנו עושים כל מאמץ כדי להוזיל את העלויות כמה שיותר תוך עמידה בסטנדרטי בניה גבוהים ויחד עם זאת לוקחים מקדמי בטחון.

מספר שבועות לפני הגשה למכרז כל חבר קבוצה יתבקש לחתום על חוזה עם העמותה ולהעביר 7-15 אלף ש"ח לחשבונה (הסכום הסופי יקבע בהמשך). הכסף ישמש עבור ערבויות לצורך הגשה למכרז וכמו כן עבור תשלום הקרקע לאחר הזכייה. במידה והקבוצה אינה זוכה במכרז, כסף יוחזר לבעליו (לאחר תשלום עמלות הבנק וכו').

תכנון מפורט:

לאחר זכייה במתחם (או מספר מתחמים בהתאם לגודל המתחמים ומספר חברי הקבוצה) העמותה תעביר תשלום למשרד הבינוי והשיכון עבור הקרקע, פיתוח וערבויות בנקאיות. לצורך זה כל חבר העמותה יעביר יתר התשלום הראשון (100 אלף ש"ח) לחשבון העמותה.

בתום תכנון מפורט עבור אותו מתחם תוגש תוכנית לאישור בנייה. אנו נגדיש תשומת לב לתכנון מדויק, עמידה בסטנדרטים גבוהים, יעילות טרמית של המבנה. הדבר יאפשר שמירה על הטבע וחסכון בהוצאות חימום וקירור בחשבון החודשי שלכם. תכנון מדויק וקפדני מאפשר לחסוך בעלויות בנייה ולהימנע מעיקובים בפרויקט.

בנייה:

לאחר קבלת אישור, בנק מלווה מפריש סכום ראשון עבור בניית שלד הבניין .חברי הקבוצה לא יצטרכו לקחת את כל סכום המשכנתא בבת אחת, אלא בחלקים בהתאם לשלבי הבנייה. כמו כן עמותה תרשום חוזה המגדיר את היקף העבודה, דרישות האיכות, זמנים ותנאי תשלום עם כל קבלן המבצע. פרויקטים רבים נעצרו עקב פשיטת רגל של קבלן המבצע ובעיות דומות. ניהול נכון, ליווי מקצועי, תשלומים לקבלן רק לאחר סיום שלב מוגדר של עבודתו ועורכי דין מנוסים מקטינים למינימום נזקים ועיקובים בפרויקט.

אכלוס:

תנאי המכרז מחייבים לבנות תוך 26 חודשים מיום קבלת הקרקע, אך כמובן נבצע כל מאמץ אפשרי כדי להגיע לשלב אכלוס כמה שיותר מוקדם. אכלוס מוקדם יותר יכול לחסוך אלפי שקלים לחברי העמותה.

השארת תגובה

אתה צריך להיות מחובר כדי להגיב. או תרשם לאתר